معرفی آسانسور بالابر هیدرولیکی

در بسیاری از ساختمان ها و مراکز گوناگون با کاربری های مختلف، از آسانسور بالابر هیدرولیکی بهره گرفته می شود. با استفاده از آسانسور بالابر هیدرولیکی می توان افراد و اشیای گوناگونی را جابجا نمود.

آسانسور بالابر هیدرولیکی بر مبنای استاندارد های جهانی مربوطه تولید شده و در مراکز گوناگون نصب می شود. این کار توسط کارشناسان مربوطه صورت می پذیرد.

طراحی که برای انواع آسانسور بالابر هیدرولیکی صورت گرفته است، ساده است. همین موضوع باعث افزایش رغبت به استفاده از بالابر هیدرولیکی می شود. بالابر هیدرولیکی می تواند ماشین آلات صنعتی گوناگون را راه اندازی کند. می توان با استفاده از آن به راحتی جسم های ثقیل مانند اتومبیل ها و وسایل حمل بار های با ظرفیت بالا را بلند و جابجا کرد.

شما می توانید بسته به نوع کاربرد خود از آسانسور بالابر هیدرولیکی مناسب استفاده کنید. می توانید نسبت به تغییر تنظیمات به کار رفته در بالابر هیدرولیکی نیز بسته به شرایط کار خود اقدام کنید.

 

قیمت بالابر هیدرولیک 1401

استفاده از آسانسور بالابر هیدرولیکی باعث تسریع و تسهیل در انجام امور گوناگون خواهد شد

کاربرد استفاده از آسانسور بالابر هیدرولیکی

شما می توانید از آسانسور بالابر هیدرولیکی در راستای رفع نیاز های متعددی استفاده کنید. از کاربرد های استفاده از بالابر هیدرولیکی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بالا بردن و جابجا کردن اتومبیل
 • استفاده در جک های هیدرولیکی
 • استفاده در لیفتراک ها
 • جابجا نمودن بار های ثقیل در کارخانه ها
 • جابجا نمودن بار های ثقیل در فروشگاه ها
 • جابجا نمودن بار های ثقیل در هنگام پیشبرد ساخت سازه های گوناگون

از صنایعی که به میزان قابل توجهی در آن ها از آسانسور بالابر هیدرولیکی استفاده می شود، می توان به صنایع ساخت اتومبیل، صنایع ساخت و ساز و صنایع کشتیرانی اشاره کرد.

توجه داشته باشید که فناوری که در آسانسور بالابر هیدرولیکی به کار می رود، در بسیاری از دیگر دستگاه ها نیز کاربرد دارد. از جمله ی این دستگاه ها می توان به اتومبیل و ترمز به کار رفته در آن اشاره کرد.

با وارد آوردن فشار از طریق پا به پدال ترمز، پیستون کوچک نیز در سیلندر دچار فشار می شود. پیستون کوچک، فشار وارد شده از طریق پدال را به روغن ترمز منتقل می کند. در اثر اعمال فشار، در نهایت از نیروی ترمز و اصطکاک آن کاسته می شود. در این حالت است که خودرو می ایستد.

 

خرید بالابر هیدرولیک ارزان

از آسانسور بالابر هیدرولیکی در مراکز و صنایع گوناگون استفاده می شود.

اساس عملکرد آسانسور بالابر هیدرولیکی

مبنای عملکرد آسانسور بالابر هیدرولیکی، اصل پاسکال است. زمانی که آسانسور به سمت بالا به حرکت در می آید، روغن به سوی لوله ها و پمپ موجود در سامانه انتقال پیدا می کند. انتقال روغن، پیستون هایی که در آسانسور به کار رفته است را هل می دهد.

در چنین حالتی است که کابین آسانسور به سمت بالا به حرکت در می آید. در صورتی که آسانسور بالابر هیدرولیکی به سمت پایین به حرکت در بیاید، روغن هیدرولیک مجددا به سوی مخزن خود حرکت می کند تا به آن بازگردد.

زمانی که لوله ها روغن را به سوی مخزن هدایت کنند، پیستون نیز از روغن خالی می شود. در این حالت، پیستون به حالت سابق خود باز می گردد. این شرایط در مجموع باعث حرکت کابین آسانسور به سمت پایین می شود.

 

انواع مختلف بالابر هیدرولیک

به منظور استفاده از آسانسور بالابر هیدرولیکی، می بایست فضایی را برای اتاقک پمپ و موتور در نظر گرفت

 

اجزای به کار رفته در سامانه

بالابر هیدرولیکی سامانه ای پیچیده است و تجهیزات گوناگونی در آن نقش خاص و منحصر به فرد خود را ایفا می کنند. از برخی از اجزای به کار رفته در بالابر هیدرولیکی می توان به مخزن، موتور، پیستون که داخل سیلندر قرار گرفته است، شیر فلکه و پمپ اشاره کرد.

به منظور قرار دادن مایع به کار رفته در سامانه و نیز پمپ، از یک محفظه استفاده می شود. این محفظه را اتاق ماشین می نامند. بنابراین استفاده از بالابر هیدرولیکی مستلزم برخورداری از فضای مناسب است.

تجهیزات خاصی در برخی از انواع بالابر هیدرولیکی به کار می رود. به همین دلیل است که قیمت مربوط  به برخی از انواع بالابر هیدرولیکی افزایش پیدا می کند. دسته بندی بالابر هیدرولیکی بر اساس مساحت کابین آن و مدل های گوناگون آن مشخص می شود.

برخی از انواع بالابر هیدرولیکی دارای چرخ است. با وجود چرخ می توان بالابر هیدرولیکی را به راحتی از محلی به محل دیگر منتقل کرد.

خرید بالابر از بالابر آنلاین

یکی از مزیت های خاص آسانسور بالابر هیدرولیکی، برخورداری از زیبایی منحصر به فرد است

 

مزایای استفاده از آسانسور بالابر هیدرولیکی

بالابر هیدرولیکی از مزیت های متعددی برخوردار است. از برخی از این مزیت ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • استفاده از فضای کم

بالابر هیدرولیکی به فضای بسیار کمی به منظور استفاده نیاز دارد. شما می توانید به راحتی بالابر هیدرولیکی خود را در محیط های گوناگون مورد استفاده قرار دهید. بالابر هیدرولیکی کوچک به راحتی از درب مراکز گوناگون عبور می کند.

 • قابلیت جابجایی و استفاده در مکان های گوناگون

آسانسور بالابر هیدرولیکی وزن کمی دارد. در این صورت نیاز به استفاده از نیرو های کاری زیاد از بین می رود. این مزیت باعث می شود تا شما بتوانید جسم هایی را با وزن ۵۰۰ کیلوگرم یا حتی بیشتر را با استفاده از آن جابجا نمایید.

 • صرفه جویی در مصرف نیرو و انرژی

این بالابر همان گونه که از نام آن هویدا است، هیدرولیکی است. همین موضوع گویای صرفه جویی قابل توجه در مصرف انرژی است. این موضوع خصوصا زمانی کاربرد خود را نشان می دهد که شما بخواهید جسمی را از بالا به سمت پایین جابجا کنید.

در این حالت، بالابر هیدرولیکی از نیروی جاذبه ی زمین استفاده می کند و استفاده از الکتروموتور بالابر در چنین شرایطی عملا کاربردی نخواهد داشت. این مورد یکی از مهم ترین مزیت های استفاده از بالابر هیدرولیکی است.

 • صدای بسیار کم

در دیگر مدل های بالابر نظیر مدل های گیربکسی، صدا های گوناگونی از قطعات در حین کار با بالابر شنیده می شد. صدای بالابر هیدرولیکی ناشی از جک است که چندان هم زیاد نیست و می توان آن را به سادگی تحمل کرد.

 • توانایی بالا در جابجایی و حمل بار های گوناگون

به منظور جابجا کردن بار های سنگین تر کافی است که از جک های قوی تر استفاده شود. با تغییر و متناسب سازی جک هیدرولیکی با میزان تناژ مورد استفاده در حمل بار، شما می توانید به راحتی انواع و اقسام بار ها را با استفاده از بالابر هیدرولیکی جابجا کنید.

 • برخورداری از ضریب ایمنی بالا

آسانسور بالابر هیدرولیکی از ضریب اطمینان بالایی برخوردار است. این مقوله ی مهم به طور مکرر در استفاده از انواع آسانسور هیدرولیکی به اثبات رسیده است. هرچند می بایست دقت نمود که برخورداری از ضریب ایمنی بالا، موجبات تحمل بار های بیش از ظرفیت استاندارد را فراهم نمی آورد.

 • جذابیت ظاهری

علاوه بر ویژگی های بی نظیر فنی، این دستگاه از جذابیت ظاهری خاصی نیز برخوردار است. از این رو است که از آن در مراکز تجاری و فروشگاه ها نیز استفاده می شود.

 • استفاده از شاسی های قوی

یکی از دلایل بالا بودن میزان امنیت عملکرد آسانسور بالابر هیدرولیکی، برخورداری از شاسی های قوی است. با استفاده از شاسی های قوی در آسانسور بالابر هیدرولیکی می توان بار های زیاد و سنگین را به راحتی حمل نمود و جابجا کرد.

 

مزایای استفاده از بالابر هیدرولیک

پیش از تهیه ی بالابر هیدرولیکی، کاربرد های مورد نظر خود را در نظر بگیرید

 

معایب استفاده از سامانه

آسانسور بالابر هیدرولیکی در قیاس با دیگر انواع بالابر ها از سرعت پایین تری برخوردار است. این بستگی به شما دارد که با چنین شرایطی بخواهید از این نوع از بالابر استفاده کنید یا این که دیگر انواع بالابر را نسبت به آن ترجیح دهید.

بهتر است از بالابر هیدرولیکی در ارتفاع های محدود استفاده کرد. استفاده از این نوع از بالابر ها برای جابجایی و حمل بار ها در ارتفاع بیش از ۴ طبقه به هیچ عنوان مناسب نخواهد بود.