معرفی راهنمای بررسی قیمت بالابر هیدرولیکی

به منظور تعیین قیمت بالابر هیدرولیکی، ابتدا بهتر است خود بالابر هیدرولیکی را معرفی کنیم. بالابر هیدرولیکی یکی از بهترین رایج ترین بالابر هایی است که امروزه در بسیاری از مراکز، صنایع و کارخانجات مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از پرفروش ترین و پرمتقاضی ترین بالابر ها در دنیا، بالابر های هیدرولیکی هستند.

 

قیمت بالابر هیدرولیکی

از بالابر های هیدرولیکی در بسیاری از صنایع و مراکز مختلف استفاده می شود.

به دلیل استفاده از سازوکار هیدرولیکی در اجرای بالا و پایین بردن و جابجا کردن افراد و تجهیزات، بالابر های هیدرولیکی از ضریب ایمنی بسیار قابل توجهی برخوردار هستند.

بالابر های هیدرولیکی از کابل استفاده نمی کنند. این موضوع باعث می شود تا کاربران در هنگام استفاده از بالابر هیدرولیکی نگرانی بابت پاره شدن کابل و سقوط اتاقک آسانسور را نداشته باشند.

کاربران می بایست در نظر داشته باشند که استفاده از بالابر هیدرولیکی باعث می شود تا هزینه های مربوط به تعمیر و نگهداری نیز کاهش پیدا کند. از دیگر مزیت های استفاده از بالابر های هیدرولیکی می توان به فضای کمی اشاره کرد که آن ها در بر می گیرند.

بالابرهای هیدرولیکی مغازه

استفاده از حفاظ های گوناگون در محل اتاقک بالابر های هیدرولیکی می تواند به ایمنی در استفاده از آن کمک کند.

 

از منظر الکتریکی، می بایست در نظر داشت که بالابر های هیدرولیکی با برق تک فاز و سه فاز می توانند کار کنند و از این نظر، هیچ گونه محدودیتی در استفاده از بالابر های هیدرولیکی وجود ندارد.

در مراکز فروشگاهی می توان از بالابر های هیدرولیکی برای جابجا نمودن اقلام و محصولات استفاده کرد. شهرداری ها از بالابر های هیدرولیکی به منظور جابجا کردن تجهیزات و ماشین آلات گوناگون استفاده می کنند.

 

انواع

به طور کلی، بالابر های هیدرولیکی در دو نوع ثابت و متحرک تولید می شوند. در بررسی قیمت بالابر هیدرولیکی می بایست تنوع بالابر هیدرولیکی را در نظر داشت.

از انواع بالابر های هیدرولیکی ثابت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بالابر های ثابت از نوع اداری

از ساده ترین انواع بالابر های هیدرولیکی است. مهم ترین شاخصه ی مربوط به بالابر های ثابت، ظرفیت حمل بار قابل توجه آن است.

 • بالابر های ثابت از نوع فروشگاهی

از بالابر های ثابت از نوع فروشگاهی به منظور جابجا کردن افراد یا تجهیزات و محصولات در مغازه ها و فروشگاه های گوناگون استفاده می شود.

کاربردهای بالابرهای الکترونیکی

قیمت بالابر هیدرولیکی به ظرفیت، نوع، مدل و کاربرد آن بستگی دارد.

 

 • بالابر های ثابت از نوع خانگی

از این نوع از بالابر های هیدرولیکی در سازه های مسکونی استفاده می شود. این نوع از بالابر در اصل برای جابجایی افراد طراحی و ساخته شده است. این نوع از بالابر های هیدرولیکی از ظرفیت های گوناگونی برخوردار هستند. قیمت بالابر هیدرولیکی خانگی نیز با توجه به نوع آن متفاوت است.

 

از انواع بالابر های هیدرولیکی متحرک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بوم دار

بالابر های هیدرولیکی بوم دار دارای بوم باز شونده و شاسی هستند. سبدی نیز به بوم وصل شده است که کارکرد بالابر هیدرولیکی را تکمیل می کند.

 • مفصلی

در بالابر های هیدرولیکی مفصلی، یک نقطه یا تعدادی از نقاط بالابر هیدرولیکی به شکل مفصلی در آمده اند. استفاده از بالابر های هیدرولیکی مفصلی با اطمینان بیشتری صورت می گیرد؛ چرا که این نوع از بالابر ها ضریب ایمنی بالاتری دارند.

 • آکاردئونی

بالابر های آکاردئونی را با عنوان بالابر قیچی نیز خطاب می کنند. بالابر های هیدرولیکی آکاردئونی از بازو های قوی برخوردار هستند که از نظر هندسی به صورت متقاطع نصب می شوند و جک های هیدرولیکی آن ها را با نیرویی که وارد می کنند، باز و بسته می کنند. شناخت سازوکار عملکردی بالابر های هیدرولیکی در تعیین قیمت بالابر هیدرولیکی تاثیر قابل توجهی دارد.

 • بالابر هایی که نیاز به هل دادن دارند

از ساده ترین بالابر های هیدرولیکی متحرک می توان به این دسته از بالابر ها اشاره کرد. به منظور استفاده از بالابر های هیدرولیکی می بایست از نیروی دست های خود کمک بگیرید. سادگی کار با بالابر های مورد نظر، با قطر چرخ های آن ها تناسب مستقیم دارد.

 • بالابر هایی که می توان از یدک در آن ها استفاده کرد

این نوع از بالابر های هیدرولیکی نیز طرفداران خاص خود را دارند. این نوع از بالابر های هیدرولیکی متحرک را می توان به خودرو ها متصل کرد.

 • بالابر های هیدرولیکی خزنده

از مهم ترین مزایای استفاده از بالابر های هیدرولیکی متحرک خزنده، توانایی آن ها در چرخش درجا می باشد. بالابر خزنده برای حفظ تعادل خود از سامانه های نوین و پیشرفته ای استفاده می کند که در افزایش میزان ضریب ایمنی آن و نیز قیمت بالابر هیدرولیکی تاثیر مستقیم و مثبت دارد.

 • بالابر های هیدرولیکی که پشت کامیون و وانت نصب می شود

یکی از مهم ترین مزیت های این نوع از بالابر های هیدرولیکی، سادگی و راحتی استفاده از آن در مسافت های قابل توجه است. قیمت بالابر هیدرولیکی که پشت کامیون و وانت نصب می شود در قیاس با دیگر انواع مناسب است.

 

انواع بالابرهای هیدرولیکی

سرعت و سهولتی که بالابر هیدرولیکی ایجاد می کند، در تعیین قیمت بالابر هیدرولیکی موثر است.

مزایای استفاده

از مهم ترین و شناخته شده ترین مزیت های استفاده از بالابر های هیدرولیکی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • برخورداری از ضریب ایمنی بالا برای اتاقک و افراد یا تجهیزات درون آن
 • برخورداری از بازدهی بالا
 • داشتن مدل های گوناگون و برخورداری از قدرت های متنوع
 • عدم تولید آلودگی صوتی
 • تعمیر و نگهداری آسان
 • نیاز به بهای کم در نصب و راه اندازی

 

معایب استفاده

از معایب مربوط به بالابر های هیدرولیکی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نیاز داشتن به فضای قابل توجه برای نصب کردن
 • هزینه های بالای نگهداری و تعمیر

 

عوامل موثر در تعیین قیمت بالابر هیدرولیکی

عوامل متعددی در تعیین قیمت بالابر هیدرولیکی تاثیرگذار هستند. از برخی از این عوامل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • متحرک و ثابت بودن

بالابر های هیدرولیکی در دو نوع ثابت و متحرک تولید و روانه ی بازار می شوند. باید در نظر داشته باشید که نوع بالابر هیدرولیکی در تعیین قیمت بالابر هیدرولیکی تاثیر مستقیم دارد.

 • تک فاز بودن یا سه فاز بودن

بالابر های هیدرولیکی بر اساس میزان باری که در اتاقک آن ها می تواند قرار بگیرد، به دو دسته ی تک فاز و سه فاز تقسیم بندی می شوند. تک فاز بودن یا سه فاز بودن می تواند در قیمت بالابر هیدرولیکی تاثیرگذار باشد.

 • کابین

برخی از بالابر های هیدرولیکی متحرک کابین دارند و برخی دیگر نیز کابین ندارند. داشتن یا نداشتن کابین در بالابر های متحرک در تعیین قیمت بالابر های هیدرولیکی موثر است.

به منظور بررسی قیمت بالابر هیدرولیکی می توانید با افراد خبره در این حوزه مشورت کنید. شما می توانید این کار را به صورت تلفنی یا به صورت حضوری انجام دهید.

با مراجعه به سایت های فروشگاهی مربوط به بالابر هیدرولیکی، می توانید نسبت به بررسی مدل های گوناگون بالابر های هیدرولیکی اقدام کنید. سپس می توانید بالابر هیدرولیکی مورد نظر خود را انتخاب کنید و سفارش دهید.

قیمت بالابر هیدرولیکی از بالابر های کابلی – کششی پایین تر است. اولین دلیل این موضوع، عدم استفاده از موتورخانه در بالابر هیدرولیکی است. دلیل دوم، عدم استفاده از کابل و سیم بکسل در بالابر هیدرولیکی است.

البته در ارتباط با قیمت بالابر هیدرولیکی می بایست در نظر داشته باشید که سرعت و نیز ارتفاعی که بالابر هیدرولیکی می تواند جابجا کند، بسیار کمتر است.

در مشاوره با افراد خبره توصیه می شود تا ویژگی های کسب و کار و محیط مورد نظر خود را مطرح کنید. در این صورت است که بهترین و بهینه ترین انتخاب ممکن را خواهید داشت و بابت تهیه ی بالابر هیدرولیکی هزینه ی اضافی را پرداخت نخواهید کرد.

ممکن است قابلیت های بالابر هیدرولیکی زیاد باشد یا توان و ظرفیت آن زیاد باشد اما کاربردی برای شما نداشته باشد. به این منظور می بایست قیمت بالابر هیدرولیکی را متناسب با ویژگی ها و قابلیت های آن انتخاب کرد.